Dweomermetals: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 266: | Line 266: | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Ammunition | ! align="left" | Ammunition | ||
| - || align="left" | - || align="right" | + | | - || align="left" | - || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=1-15 }} / 4 }}}} gp/missile | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Light Weapons | ! align="left" | Light Weapons | ||
| +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | + | | +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=2-15 }} / 2 }}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | One-Handed Weapons | ! align="left" | One-Handed Weapons | ||
| +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | + | | +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=2-20 }} / 2 }}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Two-Handed Weapons | ! align="left" | Two-Handed Weapons | ||
| +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | + | | +2 Maneuver Defense || align="left" | - || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=1-30 }}}}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Magic Implements | ! align="left" | Magic Implements | ||
| - || align="left" | || align="right" | + | | - || align="left" | || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=2-15 }} / 2 }}}} gp | ||
|} | |} | ||