Dweomermetals: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 287: | Line 287: | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Light Armor | ! align="left" | Light Armor | ||
| - || +1 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | +1 | | - || +1 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=1-75 }}}}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Medium Armor | ! align="left" | Medium Armor | ||
| - || +2 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | + | | - || +2 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=6-35 }} / 2 }}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Heavy Armor | ! align="left" | Heavy Armor | ||
| - || +2 || -3 || -5% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | + | | - || +2 || -3 || -5% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=6-40 }}}}}} gp | ||
|- | |- | ||
! align="left" | Shield | ! align="left" | Shield | ||
| - || +1 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | + | | - || +1 || -3 || -10% || align="left" | +1 material bonus to Reflex saves || align="right" | +{{#number_format: {{#expr: {{Magic-Item-Adjusted-Price|transcludesection=7-10 }}}}}} gp | ||
|} | |} | ||