Feats-E: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 27: | Line 27: | ||
|- | |- | ||
| [[Eldritch Heritage, Improved (Feat)|Eldritch Heritage, Improved]] || align="center" | General || align="center" | {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | | [[Eldritch Heritage, Improved (Feat)|Eldritch Heritage, Improved]] || align="center" | General || align="center" | {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Eldritch Heritage, Improved (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | ||
|- | |||
| [[Element Spell (Feat)|Element Spell]] || align="center" | Metamagic || align="center" | {{:Element Spell (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Element Spell (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Element Spell (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | |||
|- | |- | ||
| [[Elemental Channel (Feat)|Elemental Channel]] || align="center" | General || align="center" | {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | | [[Elemental Channel (Feat)|Elemental Channel]] || align="center" | General || align="center" | {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elemental Channel (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | ||
Line 35: | Line 37: | ||
|- | |- | ||
| [[Elemental Focus, Greater (Feat)|Elemental Focus, Greater]] || align="center" | General || align="center" | {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | | [[Elemental Focus, Greater (Feat)|Elemental Focus, Greater]] || align="center" | General || align="center" | {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elemental Focus, Greater (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | ||
|- | |- | ||
| [[Elephant Stomp (Feat)|Elephant Stomp]] || align="center" | Combat || align="center" | {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} | | [[Elephant Stomp (Feat)|Elephant Stomp]] || align="center" | Combat || align="center" | {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=LevelInc}} || {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=Prerequisites}} || {{:Elephant Stomp (Feat)|transcludesection=ShortDesc}} |